OK

V roce 2020 jsme v naší farnosti měli oslavovat 800. výročí narození sv. Zdislavy, která právě z Křižanova vycházela do života a stala se významnou ženou, manželkou, matkou, dobrotitelkou a paní svatého života na hradě Lemberku v Severních Čechách u Jablonného v Podještědí. V tomto roce si připomínáme také 25. výročí jejího svatořečení a 5. výročí požehnání památníku sv. Zdislavy na Benešově náměstí v Křižanově.

Vzhledem k nepříznivé koronavirové situaci a mimořádným opatřením s ní související se letošní Zdislavení přesouvá na příští rok. Dá-li Bůh, budeme se těšit kromě jiného na společné setkání při hlavní nedělní pouti, která vychází na 30. května, tedy přímo na památku sv. Zdislavy.

Zdislavení je označení pro vše, co s oslavou výročí v naší farnosti souvisí.

Banery